Společnost SMC - Standard Motor Corporation

- byla založena v roce 1993 a v současnosti zaměstnává více než 200 lidí.

Patří mezi taiwanské průkopníky v oblasti ATV a významné světové inovátory -  jako první taiwanská společnost představila např. ATV motor tzv. 3in1 (variator + zpátečka + diferenciál) a dokonce jako první firma na světě představila čtyřkolku homologovanou pro silniční provoz v Evropě.

SMC a kvalitní motory

Na vývoji motorů spolupracuje se špičkovým taiwanským technologickým institutem I.T.R.I. a také díky němu disponuje několika motory, které se řadí mezi nejspolehlivější a nejvýkonnější agregáty na světě. Úspěšná je i spolupráce s japonským výrobcem motorů Subaru (FUJI), který dodává své motory pro sportovní řadu čtyřkolek SMC a některé klíčové díly (např. spojka, variator atd.) pro nový motor stroje Jumbo 720R.

Společnost SMC a její zastoupení

Čtyřkolky SMC jsou velmi populární v Austrálii, na Blízkém východě, v Jižní Americe i v Evropě, kde např. v Německu patří značce SMC dlouhodobě druhé místo mezi prodejci čtyřkolek. Evropský trh je ostatně pro SMC velmi důležitý a proto všechny důležité novinky jsou předem konzultovány s evropskými distributory. Česká republika patří mezi jedno z míst, kde testování probíhá a také díky tomu jsme často první země, kde jsou novinky představovány. V České republice je značka SMC velmi úspěšná pravidelně se umísťuje na předních příčkách prodejnosti.

 

V současné době SMC zintenzívnila spolupráci s taiwanskou vládou podporovaným hi-tech institutem ITRI, který pro SMC vyvíjí zcela nový vysoce výkonný motor 700cc.

 

 

SMC - čtyřkolky JUMBO